x

Rüstik Düğün Organizasyonu

Rüstik Düğün Organizasyon nedir ?

Rüstik, duvarları yarı yontulmuş ya da taşın ilkel durumunu anımsatır biçimde yontulmuş taşlarla örülmüş olan köy evi ya da köy görünüşü veren dekor ile ilişkili anlamında kullanılır. İşlenmemiş doğal görünümlü malzemeler ile rüstik ev partileri, rüstik düğün organizasyonları, rüstik nişan organizasyonları, rüstik kurumsal organizasyonlar ve diğer organizasyonlar şeklinde sıralanabilir.

 

RUSTİK ORGANİZASYON ve DÜĞÜN NASIL YAPILIR

Doğallığı ön plana çıkarmak ve eskiye dönük merakı olan kişilerin sadeliği ve doğayı korumak amacıyla ön plana çıkan rustik stil ya da ORGANİZASYON son yıllarda ülkemizde de oldukça moda.

Rustik köy objeleri ya da doğal ürünler anlamında kullanılan bir kelimedir.moda olan çalışmaların bazıları ise

Rustik düğün organizasyonları,

Rustik kurumsal organizasyonlar

Rustik doğum günleri ve nişan organizasyonları gibi sıralanabilir

Bir organizasyonun köy yaşantısını anımsatan objelerle, ürünlerle hazırlanması o organizasyonu rustik yapar. Köye dair olan her türlü çeşitli objeler organizasyonlarda kullanılabilir.

Rustik organizasyonların doğal yaşam alanlarında olması tercih edilir.mesela köyler,çiftlik evleri,kır alanları,villa bahçeleri gibi.

Rustik stilin en belirgin ögelerini,en fazla kullanılmakta olanlarını bilinen özelliklerini sizin için topladık ve beğeninize sunduk.

1-Rustik organizasyonlarda el yapımı ürünler ya da antikalar ya da hasır gibi doğal ürünlerden imal edilen objeler natürel ve dokulu tekstil ürünleri jüt çuval kumaşlar ve halatlar Ham, işlenmemiş doğal ahşap ürünler,sandalyeler, masalar, at arabası veya tekerlekleri, fıçılar,güğümler saman balyaları ve doğal kuru dallar yeşil sarmaşık dalları bunun gibi yüzlerce ürün kullanılabilir.

Rustik stilin öne çıkan ürünleridir. Renk skalasına gelince; nötr renkler ve toprak tonları ile siyah – beyaz uyumu bu stilde en çok kullanılan renklerdir

Önemli olan bu ürünlerin birbiri ile dekoratif ve şık bir şekilde kombinasyonu sağlamaktır. Birbirinden kopuk yarım yamalak ürünler ile rüstik bir organizasyon gerçekleştirmek hoş resim karelerine dönüşmeyebilir. Bu konuda bir profesyonel organizatöre danışmak gerekir.

Rustik organizasyonun çeşidinin ne olacağına göre değişmektedir. Eğer siz rüstik bir düğün organizasyonu yapacaksanız o zaman rüstik organizasyon ürünleri bulunan bir organizasyon firması ile anlaşmalı ve bu firmanın fikirleri ile yönlendirmeleri ile organizasyonunuzu yapmalısınız. Bireysel olarak bu organizasyonu yapmaya kalktığınızda belirlediğiniz bütçeden çok daha yüksek maliyetlere katlanmak zorunda kalabilir ve işin içinden çıkamayabilirsiniz. Bu yüksek maliyetlerin ve zor işin sebeplerine gelince rüstik organizasyonda kullanılan masa, sandalye ve dekoratif ürünleri temin etmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunu örneklemek gerekirse; diyelim ki rustik organizasyonda kullanılan masa sandalyeler yada renk tutturabilmek sağlam ve işinize yarar olması gerekmektedir. Başka bir örnek vermek gerekirse, rüstik organizasyonda kullanacağınız özel dikim masa örtülerini kendiniz diktirmeye kalktığınızda çok yüksek paralar ödeyecek ve tekrar bu ürünleri kullanamayacaksınız. Rustik organizasyon yapacakların en doğru şekli ile bir organizasyon firmasından destek almaları gerekmektedir.