x

Sevgilinizin Şaşırtın : Evlilik Teklifi Organizasyonu Nasıl Yapılır

“Benimle evlenir misin?”, bazen en romantik insanların bile zorlandığı, dünyanın en anlam yüklü 3 kelimesi. İlişkisini büyük bir adım atarak ilerletmek isteyen herkes, bu özel soruyu en özel biçimde sormayı hayal ediyor. Nasıl planlamalı, nereden başlamalı ve bu günü nasıl unutulmaz kılmalı diye merak ediyorsanız, cevabı yazının devamında gizli.

Evlilik teklifi organizasyonu, ilk olarak yer ve mekan seçimi ile başlamalı. Bu yer, çift olarak sizin için özel bir tatil yeri, hep gitmeyi arzuladığınız bir restoran ya da şehrin en yüksek kulesindeki bir yemek mekanı olabilir. Romantizmin seviyesini biraz daha arttıralım derseniz, çift olarak ilk gittiğiniz sinema ya da birbirinize açıldığınız ilk yerde teklifi yapmak anılarınızı depreştirirken, unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır.

Çiçeksiz asla! Teklifiniz ister restoranda yemek yerken, ister yeşillikler içinde yürürken, ister evinin önünde olsun, bir buket çiçek elinizden eksik olmasın. Sevginin, aşkın, romantizmin en büyük destekçisi olan çiçek buketinizi ilişkinize göre de kişiselleştirebilirsiniz. Birlikte olduğunuz her ay için bir çiçek ya da sevgilinizin en sevdiği çiçekleri süsleyen tek bir gül ile evlilik teklifi organizasyonunuzu renklendirebilirsiniz.

 

Teklifinizi iletişim ile besleyin! Tatlı dilin yılanı bile deliğinden çıkardığını düşünürsek, sevgilinize yapacağınız can alıcı konuşma teklifinizi daha romantik ve daha unutulmaz yapar. En romantik anlarınızdan, birlikte üstesinden geldiğiniz zorluklardan, neden onu sevdiğinizden ve neden onunla yaşlanmak istediğinizden bahsedin. “Ben sormaya çekiniyorum, nasıl bu kadar konuşurum?” derseniz, evlilik teklifi organizasyonunuzu resimlerinizden oluşan ya da film sahnelerinden oluşan videolarla süsleyebilirsiniz.

Sürprizlere yer verin! Her ne kadar inkar edilse de, her kadın evlilik teklifi alacağı anı hayal eder. Yapacağınız sürprizler sevgilinizi şaşırtırken, bu özel gününüz uzun yıllar akıllarda kalacaktır. Sevgiliniz, gittiğiniz bir tiyatroda rol almış gibi sahneye fırlayıp, evlilik teklifi yapacağınızı tahmin etmeyecektir. Ya da, bir başkasının evlilik teklifini izlemek üzere götürdüğünüz sevgiliniz, aslında ona teklif olacağını aklına bile getirmeyecektir.

 

 

izmir evlenme teklifi, sihirli “Evet” sözcüğünü duyduğunuz anda, konfetiler patlar, alkış kıyamet kutlamalar başlar ve sizin en özel gününüz herkes için unutulmaz günler listesinde yerini alır. Bu özel gün için profesyonel fotoğrafçı tutmak gibi bir seçeneğiniz olduğu gibi, fotoğraf konusunda yetenekli ve tecrübeli bir arkadaşınız da bu işi üstlenebilir.

Son olarak, planlarınıza duygularınızı katmayı unutmayın. Hislerinizi ve sevginizi ne kadar çok yansıtırsanız, evlilik teklifiniz o kadar güzel olur!

Hayatınızın en özel kararını duygularınız doğrultusunda verdiniz. Artık hayat yolculuğuna beraber devam etmek istediğiniz insana, bu yolcukta sizinle olup olmadığını sormak istiyorsunuz. Aslında bu teklifi ona bir an önce yapmak ve ne cevap vereceğini öğrenmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Fakat bir yandan da hem bu anın ikiniz içinde unutulmaz olmasını hem de ona hayır deme şansı bırakmayacak kadar güzel bir organizasyon olsun istiyorsunuz. Ama ne yapacağınızı bilemiyorsanız? İşte size bir kaç küçük tüyo, iyi bir evlilik teklifi organizasyonu nasıl yapılır?

Sizin kadar onun için de özel bir an olmalı.

Öncelikle hayatınızı birleştirmeyi düşündüğünüz kişi nelerden hoşlanır bilmelisiniz. Nelerden etkilenir, ne kadar duygusaldır, neler bekler gibi bir çok soruya verebilecek cevaplarınız olmalı. Bir teknede özel hazırlanmış baş başa bir yemekten mi yoksa kendisi için hazırlanmış büyük ve eğlenceli partiden mi daha çok etkilenir? Yoksa ince ayrıntılarla hazırlanmış bilmeceli bir sürprizden mi? Vereceğiniz cevaplar neler yapabileceğiniz konusunda fikirler verecektir.

En romantik evlilik teklifi doğal ve spontane olandır.

Hiç beklemediği bir anda; belki çalışırken, belki alışverişte, belki yolculuk esnasında onun karşısına çıkaracağınız balonlar ve ufak ufak yazılmış notlar ruhunu mest edecektir. Onun sizin için nasıl bir anlam ifade ettiğini anlatmanın tabi ki yolu yok. Ama gönülden ve sevgiyle yapılan her şey karşılığını bulacaktır.

Kimsenin aklına gelmemiş, daha önce hiç düşülmemiş sadece size ait bir an yaratabilirsiniz.

Birbirini çok iyi tanıyan ve aslında çoktan bu yolculuğa başlamış çiftler için, ilişki sürecinde bir çok romantik an yaşanmış olabilir. Bu nedenle evlilik teklifinin çok daha farklı bir anlamı olsun isteyebilirsiniz. Mesela dağlara tırmandığınız bir anda, kamp yaparken ya da yamaç paraşütü yaparken evlilik teklif etmek isteyebilirsiniz. Bu hem beraberliğin getirdiği duyguları sağlamlaştıracak hem de hayatınıza ayna tutacaktır.

Belki de en etkili yöntem en klasikleşmiş olandır.

Aşık olduğunuzda kan basıncınız artar, sıcaklığınız artar, içiniz kıpır kıpır ve yüzünüzde hep sebepsiz bir gülümsemeyle dolaşırsınız. Galiba bu nedenle aşkın rengi kırmızı derler. Bir sürü yakılmış mumlarla, hediyelerle, en sevdiği yemeklerden oluşan romantik masa ve kırmızı kutusunda tabağına yerleştirilmiş tek taş bir yüzük; en çok yapılan organizasyon olmasına rağmen hala en etkileyici yöntemdir.

Evlilik Teklifi Organizasyon Resimleri

Yorum yaz