x

İzmir şamdan kiralama ve düğün malzemeleri için mert organizasyon ile farklı tasarımlar olan birçok şamdan ve benzeri ürünleri kiralayabilirsiniz.

Ürün Bilgileri

İçine mum dikmek için özel olarak yapılan kab. Mumun aydınlatma aracı olarak kullanıldığı yüzyıllarda şamdanların çeşitli tipleri yapılmıştır. Boyları farklı, yapıldığı madenler çeşitlidir. Toprak, fayans, demir, bakır, pirinç ve gümüşten ince işçiliği olan pekçok şamdan örnekleri vardır.

Şamdan, mumun dikildiği bir disk, diskin oturduğu bir kol, bunları ayakta tutmaya yarıyan bir dayanaktan meydana gelmiştir. Mum, sonuna kadar yanması ve eriyen yağın kolayca temizlenmesi için şamdan hokkasının içine konur. Bu seyyar bir parça olup diske oturtulur. Şamdanı söndürmek için küçük şamdan külahı kullanılır. Şamdanın üzerine konduğu meşinden altlığa şamdan sofrası denir.

Mert Organizasyon ayrıcalığı ile Söz, Nişan, Kına, Düğün, Evlilik teklifi, Doğum günü istediğiniz her özel anınızda Şamdanların kullanılacak maksatlara ve yerlere göre şekilleri farklı olmaktadır.

 

Ürün Resimleri

Yorum yaz